Buldog „Bulwa” Francuski

Chrapią, duszą się i ślinią, dławią, plują, chrząkają, chrumkają, puszczają bąki i bańki nosem, liżą, dyszą, sapią. Nigdy w życiu nie słyszałaś tylu nieznośnych, przedziwnych dźwięków od jakiegokolwiek żywego stworzenia. Wydają z siebie więcej paskudnych hałasów niż tania speluna pełna pijanych starych ramoli.

Będzie sikał na twoje buty i zaraz przy twoim łóżku. Nasika gościom na kolana i na twoje dziecko. Będzie reagował na dźwięki z telewizora jak odważny pies obronny, ale będzie głuchy, kiedy powinien reagować, a mu się nie chce. Będzie jadł tylko wtedy, kiedy inny pies będzie mu chciał wyjeść coś z jego miski. Będzie udawał, że nie potrafi chodzić po schodach, kiedy nie będzie mu się chciało. Będzie udawał twardziela goniąc koty, ale kiedy kot się odwinie, przybiegnie do ciebie lamentując. Będzie odstraszał inne psy od wspólnej miski z wodą. Im bardziej go nie lubisz, tym bardziej on cię wielbi.
Będzie łaził za tobą wszędzie i plątał się tuż pod nogami. Patrzy na ciebie tymi swoimi wielkimi rozmarzonymi, kochającymi oczami. Okaż mu trochę uczucia… zaraz cię obślini. Jeśli go wielbisz – zignoruje to. Jeśli go już nie możesz znieść – nie odstąpi cię na krok. Kiedy ty będziesz spać, będzie ci stawał na brzuchu i gapił się na ciebie. Obliże ci twarz i pokłuje tymi swoimi króciutkimi ostrymi wąsami po policzkach próbując cię obudzić. Będzie spal na twojej poduszce, a spróbuj go przesunąć – urażony, biedny, skrzywdzony pieseczek obrazi sie na cały świat. Oczywiście nie spojrzy na inne poduszki, tylko na tą twoją ulubioną, z gęsim puchem. Kiedy będziesz pracować na komputerze – nie da ci spokoju wiercąc się przy stopach póki nie usadowi się wygodnie na twoich kolanach. Oczywiście najwygodniejsza pozycja dla niego będzie oznaczała, że jedną rękę trzymasz mu pod głową, a drugą gładzisz go po brzuchu. Ma bzika na punkcie zapachów. Będzie się ekscytował, kiedy ściągniesz skarpetki. Uwali się całym ciężarem na stopach i będzie wwąchiwał. Kiedy zjesz, będzie zafascynowany Twoim oddechem. Będzie przesiadywał godzinami przy lodówce wwąchując się w wywietrznik – by wywęszyć z niej wszystkie zapachy. Będzie podpijał ci kawę… potem do niej napluje. Marznie zimą, przegrzewa sie latem. Pilnuje się ciebie tylko kiedy nie patrzysz, kiedy spojrzysz w jego stronę – przestaje. Będzie cię słuchał, tylko jeżeli odpowiada mu to, czego od niego oczekujesz. Ale i tak nie wykona tego natychmiast. kiedy spacerujesz z prawdziwymi psami i nim, to zawsze on musi być na samym przodzie – i prowadzić. To on prowadzi ciebie na smyczy, tam gdzie on chce, inaczej udaje, ze już nie ma na nic siły.

W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE:

Muskularna, krępa sylwetka Buldoga Francuskiego u wielu osób powoduje mylne wrażenie, że to psy agresywne . O „bulwie” jak pieszczotliwie nazywają psy tej rasy ich właściciele, można powiedzieć wiele , ale na pewno nie to że posiadają chociaż cień agresji. To urodzeni milusińscy, wierni, przywiązani do człowieka momentami aż do przesady. Uwielbiają inne psy a także koty, kanarki, rybki i chyba wszystko co żyje. Doskonały pies do domu gdzie są dzieci. Jak na razie opisaliśmy same plusy tej rasy, ale posiada ona także minusy.
To psy bardzo delikatne, alergiczne, a na skutek spłaszczonego pyszczka mają problemy z oddychaniem, co powoduje że są mało odporne na wysiłek. Buldog Francuski to pies o gołębim sercu który nie tylko jest przyjacielem domu, ale pełnoprawnym członkiem rodziny a takie cechy jak chrapanie , spanie i wydawanie innych przedziwnych dźwięków tylko dodaje im uroku .